Scroll to navigation

dialog(1) 2007-10-27-16:31 dialog(1)

Назва

dialog - створює діалогові скриньки з оболонкових скриптів

Стислий огляд

dialog --clear

dialog --create-rc файл

dialog --print-maxsize

dialog загальні_опції опції_скриньки

Опис

Програма dialog дозволяє вивід за допомогою скриптів оболонки різноманітних запитань або повідомлень, використовуючи діалогові скриньки. Наступні типи діалогових віконець втілено (хоча не обов'язково компільовано у програму dialog): .IP calendar, checklist, form, fselect, gauge, infobox, inputbox, inputmenu, menu, msgbox (повідомлення), password, pause, radiolist, tailbox, tailboxbg, textbox, timebox і yesno (так/ні).

Ви можете помістити більше ніж одну діалогове віконце у скрипт: .IP - Використайте лексему --and-widget, щоб заставити dialog перейти до наступного діалогу, хіба ви притиснули ESC або Cancel, або .IP - просто додайте лексеми для наступної діалогової скриньки, створюючи ланку. Програма dialog перерве ланцюжкове сполучення коли код повернення діалогу виявиться не-нульвим, тобто притиснуто <Cancel> або <No> (дивіться розділ ДІАГНОСТИКА нижче).

Деякі елементи інтерфейсу, такі як контрольні переліки, писатимуть текст до виводу dialog. Звичайно, вивід надходитиме на пристрій стандартної помилки, але існують опції для зміни цього поводження: --output-fd, --stderr і --stdout. Жодного виводу не відбудеться, якщо було притиснуто клавішу Cancel (або ESC); dialog завершується негайно у цьому випадку.

Опції

Усі опції починаються з "--" (риски ASCII).

Сама по собі комбінація -- викорустовується у якості екранації, тобто коли наступна лексема на командному рядку не повинна розглядатися як опція:



dialog --title -- --Not an option
Опція --args вказує dialog здійснити перелік можливих параметрів командного рядка на стандартний пристрій помилки. Це може видатись корисним для відлагодження складних скриптів, що викорисотвують -- i \fP--file\fP, оскільки командний рядок може змінюватись під час розкриття цих опцій.

Опція --file вказує dialog прочитати параметри з файлу, вказаного як аргумент:



dialog --file файл_параметрів
Пробіли, не включені у подвійні лапки, вилучаються (використайте зворотній слеш для екранації поодиноких пробілів). Результат поміститься на командний рядок, заміняючи --file і наступний параметр. Інтерпретація командного рядка після цього продовжиться.

Загальні опції


Ця опція надає вам деякий контроль над розмірами скриньки під час автоматичного встановлення розмірів (тобто встановлення 0 для висоти і ширини). Вона встановлює співвідношення ширини і висоти. За замовчуванням використовується 9, тобто 9 символів ширини для кожного рядка висоти.


Вказує титул, що буде відображено на декорації, зверху екрану.


Вказує положення на екрані верхнього лівого кута діалогової скриньки.


Переважить надпис, використовуваний для кнопки скасовування; стандартно - "Cancel".


Очищує екран віджету, залишаючи лише тло екрану screen_color. Використовуйте це, коли ви комбінуєте елементи інтерфейсу за допомогою --and-widget для того, щоб очистити вміст попереднього віджету на екрані, тож його не буде видно під вмістом наступного. Сприймайте цю опцію, як протилежну --keep-window. Щоб порівняти ефекти, спробуйте наступне:

Усі три скриньки видимі, створює всхідний ефект, у послідовності 1,2,3:


dialog --begin 2 2 --yesno "" 0 0 \
--and-widget --begin 4 4 --yesno "" 0 0 \
--and-widget --begin 6 6 --yesno "" 0 0

Тільки останню скриньку залишено видимою:


dialog --clear --begin 2 2 --yesno "" 0 0 \
--and-widget --clear --begin 4 4 --yesno "" 0 0 \
--and-widget --begin 6 6 --yesno "" 0 0
Усі три елементи інтерфейсу видимі, всхідний ефект, у послідовності 3,2,1:


dialog --keep-window --begin 2 2 --yesno "" 0 0 \
--and-widget --keep-window --begin 4 4 --yesno "" 0 0 \
--and-widget --begin 6 6 --yesno "" 0 0
Першу і третю скриньку видно, всхідний ефект, у послідовності 3,1:


dialog --keep-window --begin 2 2 --yesno "" 0 0 \
--and-widget --clear --begin 4 4 --yesno "" 0 0 \
--and-widget --begin 6 6 --yesno "" 0 0
Зауважте, що якщо ви хочете відновити початкові кольори консолі і помістити курсор на початок екрану після того, як програма dialog завершила свою дію, скористайтеся командою clear(1).


Інтерпретувати вбудовані в dialog атрибутивні послідовності, що складаються з "\Z" із послідуючим числом від 0 до 7, що являються кодом ANSI для таких кольорів, як чорний, червоний, зелений, жовтий, синій, пурпуровий, ціановий і білий, відповідно. Додатковими атрибутами є жирний шрифт, що встановлюється літерою 'b' і скасовується 'B', інверсне зображення, встановлюване 'r' і скасовуване 'R', підкреслення, встановлюване 'u' і скасовуване 'U'. Ці коди є кумулятивними, тобто "\Zb\Z1" виведе наступний текст жирним шрифтом червоного кольору. Щоб відновити звичайні кольори, використайте "\Zn".


Інтерпретувати вбудовані нові рядки у тексті програми dialog як нові рядки на екрані. У протилежному випадку, dialog завертатиме рядки там де є потреба, щоб розмістити їх усередині скриньки. Хоча ви можете керувати розривом рядків за допомогою цієї опції, dialog всерівно заверне рядки, занадто довгі для ширини скриньки. Без --cr-wrap, ви можете форматувати текст всередині вашого скрипта, не тубуючись про те, як його буде відображено dialog.

Подивіться також опції --no-collapse і --trim.


Якщо dialog підтримує динамічну конфігурацію, цю опцію можна використати для скиду примірника конфігураційного файлу до вказаного вами.


Обирає "No" стандартною відповіддю скриньки так/ні (yes/no). Аналогічно, робить стандартною відповіддю "Cancel" для скриньок з <ОК> і <Cancel>. Якщо одночасно надано --nocancel або --visit-items, вони переважать, обираючи стандартною відповіддю завжди "Yes" (внутрішньо те саме, що "OK").


Встановить об'єкт, обраний за замовчуванням у таблиці контрольного переліку, формі або скринці меню. Стандартно, обирається перший об'єкт.


Встановлює надпис для кнопки виходу, типово <EXIT>.


Виведе додаткову кнопку між <OK> і <Cancel>.


Переважить надпис, використовуваний для додаткових кнопок. Примітка: для ввідних меню, надписом за замовчуванням є "Rename" (перейменувати).


Виводить допомогу по вживанню програми. Повідомлення з допомогою також з'явиться, якщо жодних опцій командного рядка не було надано dialog .


Виведе кнопку допомоги після <OK> і <Cancel>, тобто у контрольних переліках, радіо-переліках і скриньках меню. Якщо одночасно надано --item-help, під час завершення, статус виходу буде тим самим, що й у випадку клавіші <OK> і текст, вказаний --item-help з'явиться як вивід dialog після позначки "HELP". У протилежному випадку, статус завершення вказуватиме на те, що було притиснуто клавішу <Help> і жодного повідомлення не з'явиться.


Переважить надпис клавіші <Help>.


Якщо було обрано кнопку допомоги, перезапише таблицю контрольного переліку, радіопереліку або форми після виводу довідки, вказаної --item-help. Це можна використовувати для відновлення стану контрольного переліку після обробки запиту допомоги.


Ігнорує опції, яких dialog не розпізнає. Деякі відомі, такі як --icon ігноровано в любому випадку, але це кращий варіант для сумісності з іншими реалізаціями dialog .


Прочитає клавіатурний ввід зі вказаного дескриптору файлу. Більшість скриптів dialog читають із стандартного вводу, але віконце прогресу читає з конвеєру (який завжди з'єднаний зі стандартним вводом). Деякі конфігурації не працюють належним чином, коли dialog намагається знову відкрити термінал. Скористайтеся цією опцією (з відповідною маніпуляцією дескрипторами файлів), якщо ваш скрипт повинен працювати у подібному середовищі.


Робить віконця введення гасел дружелюбнішими, але менш захищеними, через відображення зірочок замість кожного знаку, що вводиться.


Попри дані міток контрольних переліків, радіопереліків і скриньок меню, додати стовпчик, що виводитиметься на нижній лінії екрану для обраного у даний момент об'єкту.


Звично, коли dialog здійснює декілька віконець .BР tailboxbg , об'єднаних за допомогою --and-widget, попереднє віконце зникає через перезапис його новим. Користуйтеся цією опцією, щоб пригнітити цей перезапис.

Під час виходу, dialog перезаписує усі віконця, позначені --keep-window, навіть якщо вони не являються tailboxbg. Це спричиняє до перезапису їх у оберненій послідовності. Подивіться обговорення опції --clear для прикладів.


Обмежує ввовимі ланцюжки до вказаного розміру. Якщо розмір не задано, обмеженням буде 2048 знаків.


--nocancel
Прибирає кнопку <Cancel> з контрольних переліків, скриньок вводу тексту і меню. Скрипт усе ще в змозі перевірити, чи користувач натиснув клавішу ESC, для скасування дії.


Звично, dialog перетворює табуляцію у пробіли і переводить багатократні пробіли у єдиний для текстів, що виводяться у віконцях повідомлень тощо. Використайте цю опцію, щоб скасувати цю рису. Зауважте, що dialog продовжуватиме завертати текст, за це відповідають опції --cr-wrap і --trim.


Вказує dialog помістити скриньку tailboxbg у фоновий режим, виводячи її ідентифікаційний номер процесу як вивід dialog. Сигнал SIGHUP неможливий для фонових процесів.


Переважить надпис, використовуваний для кнопок <No>.


Пригнічує тінь, що відображається справа і внизу кожної діалогової скриньки.


Переважить надпис, використовуваний для кнопок <OK>.


Перенаправить вивід до вказаного дескриптору файлу. Більшість скриптів dialog пишуть до стандартного пристрою помилки, але туди можна також записувати, власне, повідомлення про помилки, в залежності від вашого скрипту.


Виведе максимальний розмір діалогових скриньок, тобто розмір екрану, при виході dialog. Цю опцію можна використовувати окремо, без додаткових опцій.


Виведе розмір кожної діалогової скриньки при виході dialog.


Виведе версію програми. Цю опцію можна використовувати окремо.


Для контрольних переліків, вивід здійснюватиметься по одному рядкові, без залапковування. Це полегшує обробку виводу іншими програмами.


--separate-widget ланцюжок
Вказати ланцюжок, що поділятиме вивід dialog для кожного елементу інтерфейсу. Це використовується для полегшення обробки виводу dialog з декількома елементами інтерфейсу.


Виводить тінь зправа і знизу кожного віконця dialog.


Використати одинарні лапки там, де це необхідно (і жодних, якщо - ні) для виводу контрольних переліків так само як допомоги окремих пунктів. Якщо цю опцію не встановлено, dialog використає подвійні лапки навколо кожного елементу. Це вимагає також використання зворотніх слешів, щоб зробити вивід придатним для скриптів оболонки.

2007-10-27-16:31 © 2005-2007 DLOU, GNU FDL