Scroll to navigation

ldconfig(8) 2007-10-27-16:31 ldconfig(8)

НАЗВА

/sbin/ldconfig - налагодження динамічного зв'язування під час виконання

СТИСЛИЙ ОГЛЯД

/sbin/ldconfig [-nNvXV] [-f файл] [-C кеш] [-r каталог] каталог ...

/sbin/ldconfig -l [-v] бібліотека ...

/sbin/ldconfig -p

ОПИС

ldconfig створює необхідні зв'язки і кeш до більшості необхідних динамічних бібліотек, знайдених у каталогах, що вказуються на командному рядку, у файлі /etc/ld.so.conf, і в довірених каталогах (/lib і /usr/lib). Створений кеш використовується компонувальником ld.so і ld-linux.so, що здійснюють зв'язування під час виконання. ldconfig перевіряє заголовок і назви файлів бібліотек, під час їхнього переліку, щоб визначити яка версія вимагає оновлення посилання.

ldconfig намагається виявити тип ELF бібліотек (тобто чи це libc5, чи libc6/glibc), основуючись на тому до яких бібліотек мови C бібліотека була прив'язана. Саме тому, під час створення динамічних бібліотек, краще явно вказувати на зв'язування з libc (використовуючи -lc).

Деякі існуючі бібліотеки не містять необхідної інформації, щоб зробити висновок про їхній тип. Тому файл /etc/ld.so.conf дозволяє вказати очікуваний тип. Ця можливість використовується тільки для тих ELF бібліотек, з якими ми інакше не можемо працювати. Формат виглядатиме як "dirname=TYPE", де TYPE може мати значення libc4, libc5 або libc6. (Даний синтаксис працює також і на командному рядку). Пробіли заборонені. Також дивіться опцію -p. ldconfig звичайно повинен запускатися надкористувачем, тому що виконання може вимагати прав на запис до деяких каталогів і файлів, власником яких є root.

ОПЦІЇ


Багатослівний режим. Виводить номер поточних версій бібліотек, назву кожного каталогу, що сканується і створювані символічні посилання. Пересилює тихий режим.


Обробляти тільки каталоги, задані на командному рядку. Не обробляти ні довірених каталогів (/lib і /usr/lib) ні тих, що вказано в /etc/ld.so.conf. Неявно вмикає -N.


Не перебудовувати кэш. За винятком, коли задано також -X, посилання поновлюватимуться.


Не поновлювати посилання. За винятком, коли задано також -N, кэш буде перебудовано.


Використовувати у якості конфігурації файл замість /etc/ld.so.conf.


Використати файл кешу замість /etc/ld.so.cache.


Змінити і використовувати каталог як кореневий.


Бібліотечний режим. Ручне прив'язування окремих бібліотек. Призначений тільки для експертів.


Видати список каталогів і бібліотек-кандидатів, збережений у поточному кеші.

ФАЙЛИ

/lib/ld.so

динамічний компонувальник

/etc/ld.so.conf

файл, що містить список розділених двокрапкою, пробілом , табуляцією або символом нового рядка, каталогів, у яких відбувається пошук бібліотек.

/etc/ld.so.cache

файл, що містить сортований список бібліотек, знайдених у каталогах, заданих у /etc/ld.so.conf.

Переклав Віталій Цибуляк <vt@uatech.atspace.com>

2007-10-27-16:31 © 2005-2007 DLOU, GNU FDL