Scroll to navigation

od(1) 2007-10-27-16:31 od(1)

Назва

od - виводить файли у вісімковому й інших форматах

Стисло

od [КЛЮЧІ]... [ФАЙЛИ]...

od --traditional [ФАЙЛ] [[+]ЗМІЩЕННЯ +] ПОМІТКА

Опис

Програма od виведе недвозначне представлення (стандартно - вісімкове значення байтів) ФАЙЛУ на стандартний пристрій виводу. Якщо надано більше одного файлу як аргумент, счепить їх у вказаній на командному рядкові послідовності, так, щоби вони могли служити як ввід (для іншої програми). Без вказівки ФАЙЛУ, або коли його вказано як -, читатиме зі стандартного вводу.

Всі аргументи довгих опцій обов'язкові також для коротких.


дозволяє вказати числову основу, згідно якій виводитимуться позиції файлу. СИСТЕМУ_ЧИСЛЕННЯ можна вказати як одне з наступних:


десяткова

вісімкова


шістнадцяткова


жодна (не виводить позицій)

Стандартно вживається вісімкова система.


спочатку пропустить вказану кількість байтів. Якщо БАЙТИ починаються з '0x' або '0X', число вважатиметься шістнадцятковим, якщо з '0' - вісімковим, у протилежноми випадку - десятковим. Додання літери 'b' множить БАЙТИ на 512, 'k' - на 1024, а 'm' - на 1048576.


обмежить вивід до вказаної кількості байтів файлу. Число можна вказати з тими самими префіксами і суфіксами, що й для опції -j.


Замість звичайного виводу, вивести "ланцюжкові константи", щонайменше N-нну кількість суміжних знаків ASCII, за якими слідує нульовий знак.

Якщо N опущено, вивести 3 знаки.


Вибір формату або форматів виводу. ТИП можна вказати як один або більше символів-вказівників типу. Якщо ви вкажете більше одного вказівника типу, або використаєте цей прапорець більше одного разу, od виведе по одній копії кожного рядка, використовуючи ті типи, які ви вказали, в тій самій послідовності.

Додання кінцевої "z" до ТИПУ (-ів) додає представлення відповідних ASCII-знаків до друковних на кожному рядкові виводу.


іменовані знаки


ASCII-знаки, або екрановані послідовності


цілі десяткові зі знаком


числа з плаваючою точкою


вісімкові


вісімкові


беззнакові десяткові числа


шістнадцяткові числа

Тип a виводить "sp" для позначення пробілів, "nl" - знаків нового рядка, і "null" - для нульового байту. Тип c так само.

За винятком типів a та b, ви можете вказати кількість байтів, які можна використати для інтерпретації кожного числа цього типу даних, шляхом додання до вказівника типу десяткового цілого. Як альтернатива, можна також вказати розмір одного з вбудованих в компілятор C типу даних. Для цілих (`d', `o', `u', `x'):


char


short


int


long

Для чисел з плаваючою точкою (`f'):


float


double


long


Вивести однакові суміжні рядки. Стандартно, якщо два або більше рядки однакові, od виводить тільки перший рядок, і зірочку замість наступної, щоб вказати повторення.


Виведе вказану кількість байтів вводу на одному рядку виводу. Без задання опції --width, це значення рівне 16. Якщо аргумент БАЙТІВ відсутній із --width, використовуються 32 байти.

Наступні декілька опцій являються скороченнями вказівників формату. od GNU дозволяє будь-яку комбінацію скорочень і вказівників формату. Вони просто додаються.


Вивести як названі символи. Тотожно -ta.


Вивести як вісімкові байти. Тотожно -toC.


Вивести символи ASCII або екрановані послідовності. Тотожно -tc.


Вивести як беззнакові короткі десяткові. Тотожно -tu2.


Вивести як числа з плаваючою точкою. Тотожно -tfF.


Вивести як шістнадцяткові короткі числа. Тотожно -tx2.


Вивести як короткі десяткові. Тотожно -td2.


Вивести як довгі десяткові. Тотожно -td4.


Вивести як короткі вісімкові. Тотожно -to2.


Вивести як короткі шістнадцяткові. Тотожно -tx2.


Приймає аргументи не-опцій, подібно до традиційного od. Синтаксис виглядає як:



<b>od --traditional</b> [<i>ФАЙЛ</i>] [[<b>+</b>]<i>ЗМІЩЕННЯ</i>[<b>.</b>][<i>N</i>] [[<b>+</b>]<i>МІТКА</i>[<b>.</b>][<i>N</i>]]]
можна використати для вказівки щонайбільше одного файлу і необов'язкових аргументів, що вказують на зміщення і псевдо-початкову адресу, МІТКУ. Стандартно, ЗМІЩЕННЯ інтерпретовано як вісімкове число, що відповідає кількості вхідних байтів, які необхідно пропустити перед тим як розпочати форматування і вивід. За допомогою необов'язкової десяткової крапки можна вказати, розглянути ЗМІЩЕННЯ як десяткове число. Якщо не вказано десяткове число, і ЗМІЩЕННЯ починається з '0x' або '0X', воно розглядатиметься як шістнадцяткове. Якщо не вказано множник О після крапки, кількість пропущених байтів дорівнюватиме ЗМІЩЕННЮ помноженому на 512. Аргумент МІТКИ розглядається схоже до ЗМІЩЕННЯ, але вказує початкову псевдо-адресу. Псевдо-адреси відображено в дужках, і за ними слідують звичайні адреси.


Виведе допомогу по вживанню програми.


Виведе інформацію про версію програми.


Виведе допомогу по вживанню програми.


Виведе інформацію про версію програми.

Повернені значення

Статус виходу нуль вказує на вдале виконання, а ненульовий - на те, що відбулася помилка.

Автори

Написано Jim Meyering.

Вади

Надсилайте повідомлення про вади на <bug-coreutils@gnu.org>.

Дивіться також

Повна документація для od підримується в посібнику Texinfo. Якщо програми info та od правильно встановлені, команда "info coreutils od" надасть повну довідку.

2007-10-27-16:31 © 2005-2007 DLOU, GNU FDL