KABCCLIENT(1) | Інструкція користувача KDE | KABCCLIENT(1) |
NAME¶
kabcclient - клієнт адресної книги KDE, який працює з командного рядка
SYNOPSIS¶
kabcclient [-A | -R | -M | -S | -L] [--match-case] [--nosave] [-ic кодек] [-if формат] [-if-opts параметри формату] [-oc кодек] [-of формат] [-of-opts параметри формату] [вхідні дані]
Опис¶
За допомогою kabcclient можна у командному рядку, наприклад зі скриптів оболонки, отримати доступ до адресної книги KDE. Програма підтримує отримання вхідних відомостей з stdin або з параметрів командного рядка. Результат дій завжди виводиться до stdout.
Параметри¶
- Режими роботи
- -A, --add
- Додати новий запис контакту до адресної книги
- -R, --remove
- Вилучає існуючий запис контакту з адресної книги
- -M, --merge
- Об’єднує вхідні дані з існуючим записом контакту з адресної книги. За допомогою цього параметра можна додати будь-яку нову інформацію до вже існуючої.
- -S, --search
- Виконує пошук у адресній книзі відповідних записі контактів
- -L, --list
- Виводить список всіх записів контактів з адресної книги.
- Параметри вхідної інформації
- -ic, --input-codec
- Визначає кодування для вхідного тексту. Додаткові відомості щодо наявних кодеків можна отримати за допомогою параметра -ic help. Типовим значенням є local, за якого буде використано кодек, що відповідає поточним параметрам locale(5)
- -if, --input-format
- Обробляє вхідний текст згідно до вказаних параметрів форматування. Список доступних форматів можна переглянути за допомогою параметра -if help. Типовим є режим search
- Замість читання вхідного тексту kabcclient може показати діалогове повідомлення для вибору контактів на основі вхідного формату
- діалог
- -if-opts, --input-format-options
- Додаткові параметри для обраного вхідного формату. Можуть бути обов’язковими або необов’язковими, залежно від формату. Список доступних параметрів формату можна переглянути за допомогою параметра -if-opts help.
- Параметри вихідних даних
- -oc, --output-codec
- Визначає кодування для вихідного тексту. Додаткові відомості щодо наявних кодеків можна отримати за допомогою параметра -oc help. Типовим значенням є local, за якого буде використано кодек, що відповідає поточним параметрам locale(5)
- -of, --output-format
- Форматує вихідний текст відповідно до вказаних правил форматування. Список доступних форматів можна отримати за допомогою параметра -of help. Типовим значенням є vcard
- -of-opts, --output-format-options
- Додаткові параметри для обраного формату вихідних даних. Можуть бути обов’язковими або необов’язковими, залежно від формату. Список доступних параметрів формату можна переглянути за допомогою параметра -of-opts help.
- Додаткові параметри
- --match-case
- Враховувати регістр символів під час порівняння вхідного тексту з записами контактів.
- --nosave
- Виконати дії зі зміни відомостей, на зразок дій, що відповідають параметрам -A, -R або -M, лише у пам’яті комп’ютера, без запису цих змін до адресної книги.
Діагностика¶
Зазвичай, нульовий стан виходу означає успіх. Залежно від обраного режиму дій, ненульовий стан виходу означає певні негаразди з програмою.
- 1
- Спроба читання вхідного тексту була невдалою
- 2
- Спроба створення відповідного запису контакту на основі вхідного тексту була невдалою, причиною може бути відсутність даних або помилковий формат даних для обраного вхідного формату.
- 3
- Спроба збереження адресної книги була невдалою. Причиною цього може бути те, що інші програми блокують доступ до адресної книги.
- 1
- Спроба читання вхідного тексту була невдалою
- 2
- Програмі не вдалося вилучити жодного запису з адресної книги. Причиною цього може бути невдала спроба обробки вхідних даних, неможливість знаходження відповідного запису контакту у адресній книзі або знаходження декількох записів контактів у адресній книзі. У останньому випадку повідомлення про помилку буде записано до stderr.
- 3
- Спроба збереження адресної книги була невдалою. Причиною цього може бути те, що інші програми блокують доступ до адресної книги.
- 1
- Спроба читання вхідного тексту була невдалою
- 2
- Програмі не вдалося об’єднати вхідні дані з записом з адресної книги. Причиною цього може бути невдала спроба обробки вхідних даних, неможливість знаходження відповідного запису контакту у адресній книзі або знаходження декількох записів контактів у адресній книзі. У останньому випадку повідомлення про помилку буде записано до stderr.
- 3
- Спроба збереження адресної книги була невдалою. Причиною цього може бути те, що інші програми блокують доступ до адресної книги.
- SEARCH, 1
- Спроба читання вхідного тексту була невдалою
- 2
- Програмі не вдалося знайти відповідний запис контакту у адресній книзі. Причиною цього може бути невдала спроба обробки вхідного тексту або невдала спроба пошуку запису контакту у адресній книзі.
Приклади¶
Знайти записи контактів з рядком «Joe» у імені або адресі електронної пошти
kabcclient -S Joe
Виконати ті самі дії але з врахуванням регістру.
kabcclient --match-case -S Joe
Виконати ті самі дії, але прочитати вхідний текст з stdin.
echo "Joe" | kabcclient --match-case -S
Спробувати додати новий запис контакту на основі даних з форматованої адреси електронної пошти.
kabcclient --nosave --add -if email "Marilyn Monroe <mmonroe@moviestars.com>"
Виконати ті самі дії, але цього разу насправді зберегти зміни до адресної книги.
kabcclient --add -if email "Marilyn Monroe <mmonroe@moviestars.com>"
Вивести список доступних форматів вхідних даних.
kabcclient -if help
Вивести список всіх доступних форматів вихідної інформації.
kabcclient -of help
Вивести список всіх доступних параметрів для вихідного формату «email»
kabcclient -of email -of-opts help
Показати список всіх адрес електронної пошти всіх контактів, відомості яких містять слово «Marilyn»
kabcclient -of email -of-opts allemails -S Marilyn
Вилучити всі контакти, які користувач обрав у діалозі вибору контактів.
kabcclient --remove -if dialog
Експортувати вибрані контакти до файла VCard (типовий формат вихідної інформації)
kabcclient -S -if dialog > contacts.vcf
Автор¶
Автором цієї сторінки довідки є Kevin Krammer <kevin.krammer@gmx.at>. Ви можете копіювати, розповсюджувати і/або змінювати цей документ за умов дотримання GNU General Public License, версії 2 або будь-якої пізнішої версії, оприлюдненої Free Software Foundation.
У системах Debian повний текст GNU General Public License можна знайти у файлі /usr/share/common-licenses/GPL.
8 серпня 2005 року | Стільничне середовище KDE |